Leírás
A Logisztori második részének 80 db játékkártyája szintén a reformáció évszázadába, Luther és Kálvin magyar követőinek a korába vezet, a magyarországi evangélikus és református egyház kialakulásának idejébe.
A Reformációi LogiSztori valójában egy nyomozós játék, amelynek során a játékvezető egy érdekesen megfogalmazott rövid indító sztorit mesél el, majd feltesz egy kérdést, amelyre a csoport közösen keresi meg a megfelelő választ, barkochba kérdések segítségével. A játékosoknak saját ismereteikre támaszkodva, egymással közreműködve kell kitalálniuk a megoldást. Így a játék amellett, hogy testközelbe hozza és átélhetővé teszi a reformáció eseményeit és szellemiségét, kiváló csapatépítő és közösségi élményt is nyújt, ezért a kommunikáció és kapcsolatépítés kiváló eszköze is lehet.
A kártyák egyik oldalán található a kérdéshez tartozó információ és maga a kérdés, másik oldalán pedig a válasz, bővebben kifejtve, a források megnevezésével. A kártyákon a kérdés nehézségi fokát is jelöltük, három fokozat van a közismertebb, a nehezebb, és az elvont ismeretek megkülönböztetésére. A Logisztorit párban és csoportban is lehet játszani, csoport esetén egy felkészült játékvezető-moderátor segítségével. Tizennégy éves kortól ajánljuk, főleg ifjúsági és felnőtt csoportokban.
Életkor: 14 éves kortól
Játékosok száma: 2 vagy több
Játékidő: 5-60 perc
Fejlesztési területek:
- Logika
- Következtetés
- Intuíció
- Kooperáció
- Asszociáció
Néhány beszédes cím a 80 közül:
- Párbaj protestáns módra
- Prédikátor vagy hordószónok?
- Öregasszonyok a teknőn
- Debreceni diáknyelv
- A tolnai tűzfészek
- A török döntőbíró
- A Héttorony rabja
- Válás protestáns módra
- A veszélyes prédikációs kötet
- A kolozsvári papírmalom
- Az istenes vénember
Paraméterek
Méret | 120 x 178 x 50 mm |
Kiadó: | Parakletos Könyvesház |